Lanzarote 2019 November Camp | Appetiteforsports.com

Lanzarote Camp 2019 | Appetiteforsports.com

LAST MINUTE: TRAIN + RACE

Lanzarote 2019
November Training Camp
+ opcja startu w Ocean Lava Lanzarote (70.3 lub olimpijka)

29.10 – 5.11.2019
Kiedy w Polsce plucha, zimno i coraz krótsze dni, nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2020 niż jesienny obóz kondycyjny na ciepłej i słonecznej wyspie Lanzarote – ulubionej bazie treningowej światowej czołówki długodystansowych triathlonistów. A może Twój sezon 2019 pozostawił Cię głodnym kolejnych startów i miał(a)byś ochotę jeszcze gdzieś się sprawdzić? Nic prostszego – weź udział w perfekcyjnie zorganizowanym Ocean Lava Lanzarote!
Tomasz Marcinek CoachingDlatego, wraz z Tomaszem Marcinkiem, jednym z najszybszych polskich triathlonistów, zapraszamy Cię na obóz treningowy na hiszpańskiej Lanzarote, najbardziej „rowerowej” z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. To pierwszy z serii co najmniej trzech obozów, jakie wraz z Tomkiem organizować będziemy (na Lanzarote i w Calpe) w okresie październik’19 – kwiecień’20, podczas którego zaznajomić się będzie można z jego nieszablonową (acz piekielnie skuteczną!) filozofią treningową opartą o specjalistyczny i autorski trening siłowy, potencjalnie szczególnie interesujący dla sportowców-amatorów, dysponujących bardzo ograniczoną ilością czasu, który mogą poświęcać swojej pasji. Dla chętnych – wcześniejszy przyjazd i możliwość startu w Ocean Lava Lanzarote – zawodów będących ukoronowaniem znanego cyklu Ocean Lava Series.
W cenie otrzymujesz: zakwaterowanie i wyżywienie w komfortowych apartamentach, wynajem roweru, transport z/na lotnisko, pełną opiekę trenerską, oraz niespodziankę: zniżkę na przyszłoroczne zawody Ocean Lava Triathlon Polska (dokładny program i opis wszystkich atrakcji poniżej).
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt na na adres: zapytania@appetiteforsports.com – pomożemy i wyjaśnimy!

SZCZEGÓŁY OFERTY:

OPCJE i TERMINY

Impreza odbędzie się w dniach 29.10 – 5.11.2019. To podstawowa, 7-dniowa opcja przyjazdu, obejmująca udział w pełnym programie naszego obozu treningowego.

Dla osób chętnych do startu w Ocean Lava Lanzarote (26.10, do wyboru dystanse: 1/2 IM lub olimpijka), przygotowaliśmy także dwie dodatkowe opcje z przyjazdem 24.10 (w czwartek, na dwa dni przez zawodami) oraz wyjazdem 2.11 (9 dni) lub 5.11 (12 dni).

Wyżej wymienione terminy dobrane zostały m.in. z punktu widzenia najprostszych i jak najtańszych dolotów (z Berlina). Jeśli jednak chcesz / musisz przyjechać lub wyjechać nieco wcześniej / później, skontaktuj się z nami, a spróbujemy ustalić, jak zorganizować wszystko w Twoim przypadku.

CENY:

Wariant podstawowy 7 dni (29.10-5.11)
Zakwaterowanie w apartamencie 2D1 (4-osobowym):  2000 zł 
Zakwaterowanie w apartamencie 2D (5-osobowym):  1890 zł 
Osoba towarzysząca nietrenująca2 w apart. 2D (4-osobowym):  990 zł 
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 2D (5-osobowym):  850 zł 
Zakwaterowanie w apartamencie 1D3 (2-osobowym):  2400 zł 
Zakwaterowanie w apartamencie 1D (3-osobowym):  2090 zł 
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 1D (2-osobowym):  1390 zł 
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 1D (3-osobowym):  1050 zł 
Dopłata: apartament 1D na wyłączność dla 1 osoby:  1150 zł 
 
1 apartament 1D – z jedną sypialnią (łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze) oraz dużą sofą w salonie
2 pakiet dla osoby nietrenującej nie obejmuje: udziału w treningach, wynajmu roweru, wejść na basen; zakwaterowanie wspólne z uczestnikiem trenującym
3 apartament 2D – z dwoma 2-osobowymi sypialniami (łóżka podwójne lub pojedyncze) oraz dużą sofą w salonie
 
Warianty opcjonalne: 9 lub 12 dni (24.10-2.11 lub 24.10-5.11)
Zakwaterowanie w apartamencie 2D (4-osobowym):  2550 zł | 3250 zł
Zakwaterowanie w apartamencie 2D (5-osobowym):  2390 zł | 3050 zł
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 2D (4-osobowym):  1200 zł | 1500 zł
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 2D (5-osobowym):  1050 zł | 1350 zł
Zakwaterowanie w apartamencie 1D (2-osobowym):  3050 zł | 3950 zł
Zakwaterowanie w apartamencie 1D (3-osobowym):  2650 zł | 3390 zł
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 1D (2-osobowym):  1750 zł | 2250 zł
Osoba towarzysząca nietrenująca w apart. 1D (3-osobowym):  1300 zł | 1690 zł
Dopłata: apartament 1D na wyłączność dla 1 osoby:  1400 zł | 1850 zł
Wyżej podane ceny nie obejmują przelotów, a w przypadku opcji od 24.10 – także opłaty startowej w Ocean Lava Lanzarote. Opis tego, co dokładnie zawiera cena, a także sugerowane opcje przelotów znaleźć można w sąsiednich zakładkach.

Cena za 1 osobę trenującą obejmuje:

 • zakwaterowanie w wybranym typie apartamentu w Costa Teguise na wyspie Lanzarote;
 • codzienne treningi kolarskie (podział na grupy o różnym poziomie prowadzone przez trenera);
 • wynajem wysokiej klasy roweru szosowego na cały czas pobytu (dopasowanie i obsługa techniczna w cenie) – co jest opcją wygodniejszą i tańszą niż przywożenie własnego sprzętu;
 • udział w treningach pływackich na basenie sportowym (odpowiednio: 1, 2 lub 3 treningi dla pobytu 7-, 9- lub 12-dniowego) + treningi open water w oceanie dla chętnych; dobór optymalnych środków i wskazówek treningowych dla każdego uczestnika;
 • analiza techniki biegowej uczestników i dobór indywidualnych metod treningowych;
 • teoria i praktyka treningu siłowego w triathlonie;
 • udział w 2 warsztatach teoretycznych (dot. treningu z pomiarem mocy oraz odżywiania w sportach wytrzymałościowych);
 • transfery z/do lotniska w Arrecife (w dniu rozpoczęcia i zakończenia Obozu, w godzinach pokrywających się z godzinami przylotu i odlotu sugerowanych połączeń lotniczych);
 • ubezpieczenie KL/NNW w wersji 'sport’.

Ocean Lava Triathlon PolandDzięki współpracy z Ocean Lava Triathlon Polska (Bydgoszcz – Borówno), każdy uczestnik Obozu ma także możliwość zapisania się na edycję 2020 zawodów w specjalnej, obniżonej cenie (równej najniższej opłacie wpisowej) aż do końca kwietnia 2020 r. W Triathlon Polska do wyboru są dystanse: sprint, 1/2 IM oraz pełen IM.

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia – uczestnicy Obozu zakwaterowani są w komfortowych apartamentach, w których jest także do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia – dzięki temu możliwe jest przyrządzanie własnych posiłków – dokładnie tak, jak lubisz i znacznie taniej niż w hotelowej restauracji
 • przelotu na/z Lanzarote – lotnisko Lanzarote Arrecife w Alicante obsługiwane jest przez wiele tzw. tanich linii lotniczych (np. Ryanair, ); w przypadku takich połączeń, jesteś zazwyczaj w stanie kupić bilety po znacznie niższej cenie niż gdyby były one rezerwowane przez nas jako biuro podróży; dlatego, aby nie przedrażać Twojego pobytu, prosimy o samodzielną rezerwację przelotów (oczywiście, jeśli potrzebujesz w tym pomocy, chętnie pomożemy!) – sugerowane dla każdej opcji pobytowej rejsy wskazane są w sąsiedniej zakładce
 • w przypadku wyboru opcji dłuższej niż podstawowa (7-dniowa), może być konieczna niewielka dopłata do zakwaterowania (o ile nie będzie, w wybranym przez Ciebie terminie, pełnego obłożenia wybranego apartamentu) oraz transferów lotniskowych (których koszt i sposób realizacji zależeć będzie od łącznej liczby osób przylatujących w tym samym czasie i zawsze uzgodniony z Tobą)
PRZELOTY
W cenie obozu nie jest zawarty przelot na trasie z na/z Lanzarote. Wynika to z faktu, iż jako osoba prywatna jesteś zazwyczaj w stanie zakupić bilet lotniczy na tzw. tanie linie lotnicze (a takie właśnie linie w dużej mierze obsługują lotniska na Wyspach Kanaryjskich) taniej niż biuro podróży, dzięki czemu nie zwiększa się niepotrzebnie koszt Twojego wyjazdu.
Rekomendujemy przelot tanimi liniami lotniczymi Ryanair z lotnisk w Berlinie. To zdecydowania tańsza opcja niż rejsy z Polski, a dojazd do Berlina jest teraz bardzo łatwy (samochodem, pociągiem lub nawet bezpośrednimi połączeniami autobusowymi z niektórych miast). Oto nasze sugestie:
29.10.2019 :: Berlin Schonefeld (SXF) 17.20 -> Arrecife Lanzarote (ACE) 21.20 (Rynanair, FR3494)
05.01.2019 :: Arrecife Lanzarote (ACE) 11.00 -> Berlin Schonefeld (SXF) 16.55 (Ryanair, FR3493)
CENA biletów: od ok 600 zł (w obie strony) bez opłaty za bagaż. Warto się jednak pospieszyć z wykupem biletów, gdyż ceny w Ryanair potrafią zmieniać się z dnia na dzień!
Jeśli chcesz przylecieć wcześniej (na turnusy 9- i 12-dniowe) i wziąć także udział w Ocean Lava Lanzarote, rekomendujemy połączenia liniami Ryanair:
24.10.2019 :: Berlin Schonefeld (SXF) 9.35 -> Madryt (MAD), a następnie Madryt (MAD) 21.35 -> Arrecife Lanzarote (ACE)
powrót:
5.11 :: połączenie FR3493 podane powyżej lub
2.11 :: Arrecife Lanzarote (ACE) 9.25 -> Berlin Schonefeld (SXF) 15.20 (Ryanair, FR3493)
CENA biletów: od ok 800 zł (w obie strony) bez opłaty za bagaż.
Są jeszcze połączenia bezpośrednie Berlin Schonefeld -> Arrecife w dniu 23.10. Jeśli chcesz wybrać tę opcję, skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję pobytu.
W przypadku przylotu / wylotu do/z Alicante w terminach innych niż podstawowy (7-dniowy) turnus, konieczne będzie uzgodnienie (i być może niewielka dopłata) do kosztów transferów lotniskowych.
Rejestracja i opłaty startowe Ocean Lava Lanzarote: Aby wystartować w zawodach Ocean Lava Lanzarote, uczestnik musi oczywiście dokonać samodzielnej rejestracji na stronie zawodów. Wysokość wpisowego kształtuje się następująco:

 • Half (70.3): 199 EUR
 • dystans olimpijski: 99 EUR

Więcej informacji o zawodach oraz rejestracja na stronie: oceanlava.com.

Jeśli masz pytania dotyczące planowanej przez nas logistyki „okołostartowej”, napisz do nas na adres travel [at] appetiteforsports.com.
 
Tomasz Marcinek | Lanzarote Training Camp | Appetiteforsports.comNasz obóz na Lanzarote będzie nie tylko świetną okazją do ucieczki przed jesienną słotą oraz zimnymi i coraz krótszymi dniami w kraju, ale także do zaznajomienia się ze z nieszablonową ale bardzo skuteczną koncepcją treningu triathlonowego bazującego na przygotowaniu siłowym, jaką z powodzeniem stosuje od kilku sezonów (na sobie oraz swoich podopiecznych) Tomasz Marcinek – jeden z najszybszych polskich triathlonistów, rywalizujący zarówno na dystansach krótkich, jak i długich. W tym roku wygrał m.in. Castle Triathlon Malbork (na dystansie 1/2 IM), a także kilka imprez z serii Garmin Iron Triathlon. Jest reprezentantem kraju, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski (w tym – na dystansie 70.3 z czasem 3:52′) oraz zawodów Pucharu Polski. Startował w niemieckiej Bundeslidze (triathlonowej) oraz zawodach Pucharu Europy i Mistrzostw Europy.
Autorska filozofia treningu siłowego, jaką stworzył Tomek, przydatna jest w przygotowaniu do wszystkich dystansów. Choć skuteczna u zawodników na każdym poziomie sportowym, szczególnie interesująca może być zwłaszcza dla sportowców-amatorów, dysponujących ograniczoną ilością czasu, ponieważ pozwala zmniejszyć łączną objętość treningową przy jednoczesnej poprawie osiąganych rezultatów.
ZAKWATEROWANIE
Apartamenty, w których będą mieszkać uczestnicy Obozu, znajdują się w kompleksie zlokalizowanym w miasteczku Costa Teguise, na południowo-wschodniej części wyspy – lokalizacji idealnej jako baza wypadowa do treningów rowerowych.

Wszystkie apartamenty i studia obejmują prywatny balkon i przestronny salon z jadalnią i telewizorem. W każdym znajduje się kuchnia (wyposażona w kuchenkę elektryczną, mikrofalową, toster, czajnik i lodówkę). a także łazienka.

Uczestnicy mogą zostać zameldowani w jednym z dwóch typów apartamentów (w zależności od wybranego Pakietu):
 • 1D – Apartament 2-osobowy: apartament z jedną sypialnią (z dwoma łóżkami 1-osobowym lub ew. łóżkiem 2-osobowym), łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 2 osoby (na łóżku małżeńskim lub z wykorzystaniem sofy) lub ewentualnie 3 osoby (trzecia osoba śpi na sofie)
 • 2D – Apartament 4-osobowy: apartament z dwiema sypialniami (w każdej znajdują się dwa łóżka 1-osobowe), kuchnią, łazienką oraz salonem (z rozkładaną sofą); mogą w nim mieszkać komfortowo 4 osoby, lub – w opcji budżetowej – 5 osób (jedna na sofie w salonie)
Rezerwując pobyt na Obozie, Klient wykupuje pojedyncze miejsce w wybranym przez siebie typie apartamentu (w miarę dostępności). W przypadku 2D do miejsc pozostałych w apartamencie Organizator przydzieli innych uczestników Obozu (tak, aby łącznie w 2D nocowały cztery osoby). W przypadku AP2 możliwe jest wyłącznie zarezerwowanie całego apartamentu (dla 1, 2 lub ew. 3 osób). Aby zarezerwować wspólne zakwaterowanie kilku osób w tym samym apartamencie, należy dokonać ich zgłoszenia na jednej Umowie lub ustalić szczegóły z Organizatorem. Przy takich rezerwacjach możecie liczyć na specjalną cenę!

Lanzarote w listopadzie:

 • średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 22-25 st. C
 • temperatura wody w oceanie: ok 20-22 st. C
 • słońce: ok 11 godzin dziennie

Lanzarote jako destynacja treningowa:

 • trasy kolarskie – dla każdego: są zarówno stosunkowo płaskie, jak i górzyste (choć najwyższe wzniesienie (wygasły wulkan) na wyspie to ok 600 m n.p.m., to jednak trasa Ironman Lanzarote jest jedną z najbardziej górskich na świecie – ma ponad 2300 m przewyższenia)
 • krajobrazy – kosmiczne! i… wcale nie monotonne: Lanzarote to miejscami „Mała Kona” – czarne pola popiołów wulkanicznych z niewielką ilością roślinności, wiatr i słońce dają wrażenie jazdy po trasie Mistrzostw Świata na Hawajach; z drugiej strony spotkać tam można piękne klify i urocze plaże
 • jedna z ulubionych „miejscówek” na zimowe treningi dla czołówki światowego „długiego” triathlonu – w ostatnich latach regularnie spędzają tam zimowe miesiące m.in.: Lucy Charles, Laura Philipp, Anne Haug, czy Patrick Lange

Lanzarote jako destynacja turystyczna:

 • Timanaya – jedyny w swoim rodzaju park wulkanów, Dolina Tysiąca Palm, Mirador del Rio (z niesamowitym widokiem na ocean), Cueva de los Verdes – kilkukilometrowy tunel w zastygłej lawie, urokliwe rybackie wioski… to tylko niektóre z licznych turystycznych atrakcji, jakie czekają na wyspie
 • oprócz niesamowitych krajobrazów (niespotykanych nigdzie indziej w Europie ani w Afryce), Lanzarote to także miejsce, które warto „zwiedzać” kulinarnie – oryginalna lokalna kuchnia (bazująca naturalnie m.in. na rybach i owocach morza) i wyjątkowe wina (z winorośli uprawianych w wyjątkowy sposób)
 • dla tych, którzy mają ochotę na coś naprawdę niepowtarzalnego, czeka (jedno z niewielu na świecie) Podwodne Muzeum, które „zwiedzać” można zarówno ze sprzętem do snorkelingu, jak i pełnym ekwipunku nurkowym

LANZAROTE HIGHLIGHTS – w filmowym skrócie:

FORMULARZ REZERWACJI WYJAZDU

Jeśli jesteś zainteresowany(a) skorzystaniem z oferty naszego obozu treningowego w Calpe, prosimy o wypełnienie poniższego formularza wstępnej rezerwacji. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, aby ustalić wszystkie szczegóły oraz przygotować dla Ciebie umowę

Jak wygląda proces rezerwacji i zakupu obozu?

KROK 1: wypełniasz i przesyłasz do nas formularz wstępnej rezerwacji (poniżej)

KROK 2: kontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie, aby doprecyzować szczegóły i wyjaśnić ewentualne wątpliwości

KROK 3: przesyłamy Ci (e-mailem) przygotowaną dla Ciebie umowę wraz ze wszystkimi załącznikami

KROK 4: umowy nie musisz podpisywać i wysyłać! wystarczy, że w ciągu 24h wpłacisz określoną w niej zaliczkę (40%), co jest równoznaczne z akceptacją przez Ciebie postanowień umowy i jej wejściem w życie

KROK 5: w tym samym czasie powinieneś/powinnaś dokonać rezerwacji przelotu (polecamy tanie linie Ryanair), aby mieć pewność, iż nie zabraknie dla Ciebie miejsca w samolocie (w razie czego służymy pomocą w procesie rezerwacji)

KROK 6: w terminie określonym w umowie wpłacasz pozostałą część ceny

KROK 7: wyjazd na Lanzarote! 🙂

Przy rezerwacji konieczna jest wpłata 40% zaliczki – reszta najpóźniej do 15 października 2019 r.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

ZOBACZ TEŻ INNE ORGANIZOWANE PRZEZ NAS OBOZY I WYJAZDY:

BIKE FIT POZNAŃ Cycling Camp

ZAPISY TRWAJĄ
27.03-6.04.2024
Calpe, Hiszpania

Pakiety Pobytowe

ZAPISY TRWAJĄ
1.11.2023-30.04.2024
Hiszpania

Pakiety NAJTANEJ | Calpe i Costa Blanca

ZAPISY TRWAJĄ
1.11.2023-30.04.2024
Calpe, Hiszpania

Tour de France 2023 | Appetiteforsports.com

15-22.07.2023
Alpy, Francja

Giro d'Italia 2023 | Appetiteforsports.com

21-28.05.2023
Dolomity, Włochy

Open Camp | Calpe 2023

19.02-1.03.2023
Calpe, Hiszpania

Obóz GVT | Calpe 2023

5-16.02.2023
Calpe, Hiszpania

Open Camp | Calpe 2023

29.01-8.02.2023
Calpe, Hiszpania

Costa Blanca Bike Race 2023

26-29.01.2023
Calpe, Hiszpania

Graveloza w Calpe 2023

13-22.01.2023
Calpe, Hiszpania

Pakiety z gwarancją ceny | Calpe

1.11.22 - 30.04.23
Calpe, Hiszpania

Obóz GVT | Calpe 2023

5-15.01.2023
Calpe, Hiszpania

Obóz noworoczny, Calpe | IronTeam

3-10/13.01.2023
Calpe, Hiszpania

Garda Gravel Camp

9-15.10.2022
Garda, Włochy

Europe Multisport Championships Bilbao 2022 | Appetiteforsports.com

15-19.09.2022
Bilbao, Hiszpania

Tour de France Camp 2022 | Appetiteforsports.com

8-16.07.2022
Francja, Alpy

Obóz treningowy Labosport Calpe 2022 | Appetiteforsports.com

22-31.03.2022
Calpe, Hiszpania

Obóz z TriSpace Trek | Calpe

15.02-1.03.2022
Calpe, Hiszpania

Obóz sylwestrowy | Calpe

28.12-8.01.2022
Calpe, Hiszpania

Neon Camp | Denia 2022

8-12 / 12-19.02.2022
Dénia, Hiszpania

Diablaki w Calpe | Obóz Diablak Beskid Extreme Triathlon

7-14.12.2021
Calpe, Hiszpania

Costa Blanca | MTB z Basią Borowiecką

23-30.11 / 7-14.12.2021
Alfaz del Pi, Hiszpania

Tenerife Camp 2021

25.11-2.12.2021
Teneryfa, Hiszpania

Gran Fondo Alberto Contador | Kolarski tydzień na Costa Blanca

23-30.09.2021
Calpe, Hiszpania

Triathlon Valencia

23-27.09.2021
Walencja, Hiszpania

Dolomiti Camp 2021

21-28.08.2021
Dolomity, Włochy

Tour de France Camp 2021

5-12.07.2021
Francja

Garda Camp | Trenuj z Młynkiem

14-21.06.2021
Garda, Włochy

Giro d'Italia 2021 | Obóz z Trenuj z Młynkiem

22-29.05.2021
Dolimity, Włochy

13-20.03.2021
Calpe, Hiszpania

18-25.10.2020
Garda, Włochy

09.2020
Bormio, Włochy

14.03 - 24.03.2020
Calpe, Hiszpania

7.03 - 21.03.2020
Calpe, Hiszpania

22.02 - 7.03.2020
Calpe, Hiszpania

22.02 - 3.03.2020
Calpe, Hiszpania

28.12.2019 - 5/7.01.2020
Calpe, Hiszpania

29.10 - 5.11.2019
Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Lanzarote’s hidden treasures

zdjęcia: wikicommons

appetiteforsports.com

Adventure Club | Partner Wykonawczy obozów sportowych Appetiteforsports.com

Partnerem wykonawczym w zakresie organizacji Obozów Triathlonowych jest Biuro Podróży Adventure Club z siedzibą w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 16, (nr REGON 630577370), wpisane do rejestru organizatorów turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod numerem 694, a także posiadające obowiązkową umowę gwarancji ubezpieczeniowej zawartą z AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, z siedzibą w Warszawie.