IronMan 70.3 Colombo | Wystartuj w zawodach na Sri Lance i zasmakuj cejlońskiej egzotyki! | Appetiteforsports.com

Ironman 70.3 Colombo | Appetiteforsports.com

Ironman 70.3 Colombo | Appetiteforsports.com

RACE + TRAVEL

IronMan 70.3 Colombo + zwiedzanie Sri Lanki

Chcesz wystartować w kultowych zawodach Ironman 70.3, a przy okazji odwiedzić jedno z najbardziej zachwycających miejsc na świecie? Myślisz o „slocie” na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Nicei?
Możesz to zrealizować, wybierając się z nami na Sri Lankę – zapraszamy na Paradise Challenge (jako określają te zawody sami organizatorzy). Nasz wyjazd składa się tak naprawdę z dwóch części: startu w „połówce” w Colombo (gdzie szanse na „slota” są większe niż w zawodach w Europie) oraz niepowtarzalnej, specjalnie przygotowanej podróży po tej pachnącej herbatą i aromatycznym curry wyspie.
W cenie otrzymujesz: zakwaterowanie i wyżywienie w ekskluzywnym Colombo Court Hotel&Spa, transport z/na lotnisko oraz do/z strefy zmian zawodów (z rowerami), opiekę naszego trenera, możliwość realizacji ostatnich treningów (w tym basen, a także treningi rowerowe z lokalnym klubem triathlonowym) w tygodniu poprzedzającym zawody oraz pięciodniową wycieczkę objazdową po wyspie (dokładny program i opis wszystkich atrakcji poniżej).
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt na na adres: zapytania@appetiteforsports.com – pomożemy i wyjaśnimy!

SZCZEGÓŁY OFERTY:

PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1 | 18 lutego | Colombo

Przylot do Colombo. Transfer do hotelu (Colombo Court Hotel & Spa), kolacja, spotkanie powitalne.

DZIEŃ 2-6 | 19-23 lutego | Colombo

Okres przygotowania do zawodów. W tym czasie każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w treningach (indywidualnych lub grupowych – w zależności od potrzeb i szczegółowych ustaleń z trenerem). Opiekę trenerską zapewni Hubert Król – (trenertriathlonu.pl). Do dyspozycji uczestników będzie sportowy, kryty basen pływacki. Będziemy też mieli możliwość wspólnych treningów (np. rowerowych) z Triathlon Club Colombo (oficjalnym uczestnikiem programu IronMan TriClub Program.

Szczegółowy harmonogram Ironman 70.3 Colombo podany jest na stronie zawodów, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów: odbiór pakietów startowych oraz obowiązkowe briefingi dla uczestników – od czwartku do soboty, wstawienie sprzętu do strefy zmian (również obowiązkowe) – w sobotę. Dodatkowo organizator zapewnia „zwiedzanie” strefy zmian (w sobotę), a także możliwość oficjalnego treningu pływackiego w morzu (sobota rano). Również w sobotę odbędą się starty IronKids.

Dla wszystkich chętnych (i/lub osób towarzyszących) przewidziane jest także zwiedzanie Colombo oraz ewentualnie zorganizowanie dodatkowych (nie uwzględnionych w cenie wyjazdu) wycieczek do okolicznych atrakcji.

DZIEŃ 7 | 24 lutego | Colombo

IronMan 70.3 Sri Lanka. Wieczorem – dekoracja i rozdanie slotów IM.

DZIEŃ 8 | 25 lutego | Colombo

Odpoczynek, relaks, czas wolny.

DZIEŃ 9 | 26 lutego | Colombo -> Kithulgala -> Adam’s Peak

Wyjazd ze stolicy (po śniadaniu). Przejazd do miasteczka Kithulgala (słynnego m.in. również z tego, że to tu kręcono 'Most na rzece Kwai’) i spływ pontonami po wzburzonych (aczkolwiek nie niebezpiecznych) progach wodnych na rzece Kelani, wijącej się w niepowtarzalnej scenerii tropikalnej dżungli. Wieczorem – dojazd do hotelu (Wathsala Inn) u podnóża Adam’s Peak.

DZIEŃ 10 | 27 lutego | Adam’s Peak -> Haputale

W nocy (ok 2 nad ranem) rozpoczęcie wejścia na Adam’s Peak – świętą górę Sri Lanki, na której szczyt wiedzie 5200 schodów, po których pielgrzymi wspinają się już od ponad 1000 lat. Na szczycie przywitamy wschód słońca – niepowtarzalny widok i doznanie, które trudno zapomnieć do końca życia. Po zejściu (być może z postojem w jednym z przydrożnych teahouses) – śniadanie w hotelu i nieco odpoczynku. Następnie przejazd (urokliwymi drogami wijącymi się wśród wzgórz porośniętych tropikalnym lasem i plantacjami herbaty) do kolejnego przystanku – hotelu Melhaim Resort w Haputale, w którym zrelaksować się będzie można podziwiając bajeczne widoki, chłodząc się w basenie lub próbując tysiąca smaków lokalnej kuchni w hotelowej restauracji.

DZIEŃ 11 | 28 lutego | Haputale -> Horton Plains -> Haputale

Dzień przeznaczony na wycieczkę do parku narodowego Horton Plains, włączonego do listy światowego dziedzictwa UNESCO. Park znajduje się na płaskowyżu na wysokości ponad 2000 m n.p.m. i zachwyca wieloma, głównie widokowymi, atrakcjami m.in. słynnym World’s End (’Końcem Świata’) – skąd, przy odrobinie odwagi, można podziwiać zielony lankijski krajobraz z perspektywy prawie 1000 m przepaści. Wieczorem – piesza wycieczka do wodospadów Diyaluma (drugich pod względem wysokości na wyspie) nieopodal Haputale. Noc ponownie spędzimy w Melhaim Resort.

DZIEŃ 12 | 1 marca | Haputale -> Kandy

Zaraz po śniadaniu wybierzemy się na Lipton’s Seat, jeden z najbardziej spektakularnych punktów widokowych całej wyspy (jeśli nie Azji). To miejsce, z którego Sir Thomas Lipton, założyciel największej kompanii herbacianej na świecie i człowiek, który sprawił, że herbata stała się napojem mas, zwykł doglądać swoje królestwo. Rankiem, gdy nie podniosą się jeszcze mgły, można stąd podziwiać widok na rozległe plantacje ciągnące się aż przez siedem prowincji.

Po wyruszeniu w drogę do Kandy, zatrzymamy się jeszcze na zwieszanie fabryki herbaty i obejrzymy piękne wodospady Ramboda. Samo Kandy to nie tylko dawna siedziba lankijskich królów, ale także obecna kulturalna stolica Sri Lanki. My na pewno odwiedzimy tam Świątynię Relikwii Zęba Buddy – jedno z najświętszych miejsc wyspy oraz główny powód, dla którego Kandy zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem czekać na nas będzie także pokaz tradycyjnych tańców.

Nocleg w klimatycznych domkach w Athulya Villas.

DZIEŃ 13 | 2 marca | Kandy -> Colombo

Droga powrotna do Colombo. Opcjonalnie – możliwe jeszcze zwiedzanie rezerwatu słoni w Pinnawela. Nocleg – ponownie w Colombo Court Hotel & Spa.

DZIEŃ 14 | 3 marca | Colombo

Śniadanie, pakowanie, transfery na lotnisko, wylot do kraju.

TERMIN

Impreza odbędzie się w dniach 18 lutego – 3 marca 2019 r. (14 dni / 13 nocy).

Tego okresu dotyczy oficjalny program (zobacz > zakładka „Program”) naszego wyjazdu. Jeśli jednak chcesz / musisz przyjechać lub wyjechać nieco wcześniej / później, skontaktuj się z nami, a spróbujemy ustalić, jak zorganizować wszystko w Twoim przypadku.

CENA PODSTAWOWA: 8450 zł / os

Cena obejmuje:

 • noclegi w pokojach 2-osobowych (uczestnicy zostaną zakwaterowani po dwie osoby w pokojach typu twin) w hotelu butikowym Colombo Court Hotel&Spa (podczas pobytu w Colombo) oraz w hotelach wskazanych w Programie imprezy (podczas wycieczki objazdowej po wyspie w dniach 26.02-2.03)
 • wyżywienie w standardzie HB (Half Board, tj. śniadanie i obiado-kolację) w Colombo Court Hotel&Spa oraz w standardzie BB (Bed&Breakfast) podczas wycieczki objazdowej po wyspie)
 • możliwość korzystania z basenu i jacuzzi (podczas pobytu w hotelu Colombo Court) oraz 25% zniżki na wszystkie zabiegi Spa
 • transport w klimatyzowanym pojeździe podczas wycieczki objazdowej po wyspie
 • transfery lotniskowe (wraz z bagażami i rowerami)
 • Colombo City Tour – zwiedzanie Colombo (Dzień 2)
 • transfer z hotelu do strefy zawodów w niedzielę rano oraz z zawodów do hotelu (wraz z rowerami) – po wyścigu
 • opłaty wejściowe: spływ pontonami w Kithugala, Adam’s Peak, Horton National Park, wodospady Diyaluma, Świątynia Relikwii Zęba Buddy, pokaz taneczny Kandyan Dancers

Cena nie obejmuje:

 • przelotu do Colombo i z powrotem (indywidualny zakup biletów przez uczestników będzie bowiem dla nich tańszy i umożliwi większą elastyczność w zakresie szczegółów logistycznych; zachęcamy do skorzystania z pomocy w tym zakresie współpracującej z nami agencji Born to Fly, specjalizującej się w organizacji przelotów w najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi, która zdejmie Wam z głowy 200% zmartwień związanych z dotarciem na Sri Lankę i z powrotem -> szczegóły w zakładce 'Przeloty’)
 • pozostałych posiłków (w szczególności lunchy i obiadów podczas wycieczki objazdowej)
 • opłat wejściowych do innych miejsc niewymienionych powyżej
 • wody i napojów, napiwków, wydatków osobistych oraz elementów opcjonalnych oferty
 • innych opłat nie wymienionych powyżej
 • a także opłaty rejestracyjnej za start w zawodach Ironman 70.3 Colombo

Dopłaty za elementy niestandardoweDopłata za rezerwację noclegów pojedynczych (tzn. w pokojach jednoosobowych lub dwuosobowych na wyłączność): 2650 zł

PRZELOTY

W cenie obozu nie jest zawarty przelot na Sri Lankę i z powrotem. Doszliśmy bowiem do wniosku, że tak będzie wygodniej i nieco taniej dla uczestników. Nasz wyjazd to ekskluzywna propozycja dla kilku sportowych zapaleńców, a nie wczasy w Egipcie, nie rezerwujemy więc lotu czarterowego. Dodatkowo, na pewno każdemu z Was pasuje najbardziej nieco inne miejsce i czas wylotu. Lepiej więc, jeśli bilety kupicie indywidualnie.

Born to Fly | Partnerzy Appetiteforsports.comNie pozostawimy Was jednak oczywiście samym sobie! Jeśli nie macie czasu bądź nie chcecie „bawić” się w szukanie optymalnego przelotu, zapraszamy do skorzystania z pomocy Born to Fly – współpracującego z nami, najlepszego na świecie 🙂 „biura przelotów”. Born to Fly to firma specjalizująca się w kompleksowej organizacji przelotów (w szczególności w egzotyczne lub po prostu odległe) miejsca: nie tylko pomagają w zakupie najlepszego biletu lotniczego, ale także dbają, aby cała podróż przebiegła jak najbardziej sprawnie i bez problemów. A jeśli takie się pojawią, rozwiązują je od ręki, bez dostarczania Ci dodatkowego stresu.

Oczywiście nie musisz także martwić się o to, że dokonasz zakupu naszego wyjazdu, a nie uda Ci się dostać biletów na samolot! Zgodnie z (opisaną szczegółowo tuż nad formularzem rezerwacyjnym) procedurą rezerwacji, po dokonaniu zgłoszenia masz 7 dni na jej potwierdzenie (poprzez wpłatę 30% zaliczki), podczas których możesz spokojnie zlecić Born To Fly wyszukanie biletów lotniczych oraz opłacić (na stronie Ironmana) start w zawodach. Oczywiście jesteśmy elastyczni, więc jeśli potrzebujesz więcej czasu, po prostu daj nam znać! 🙂

Rejestracja i opłaty startowe IronMan 70.3 Colombo:

Aby wystartować w zawodach IronMan 70.3 Colombo, uczestnik musi oczywiście dokonać samodzielnej rejestracji na stronie Ironmana. Wysokość wpisowego kształtuje się następująco:

 • do 31.12.2018: 351 USD
 • 1.01.2019 – 3.02.2019 (o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit miejsc): 426,60 USD

UWAGA! Zawody na Sri Lance znalazły się w gronie imprez, których dotyczy wprowadzona na 2019 rok inicjatywa World Triathlon Corporation dotycząca zwiększania liczby startujących kobiet. W związku z tym, w Colombo dla kobiet przeznaczono 25 dodatkowych slotów na Mistrzostwa Świata 70.3 w Nicei (oprócz 30 „standardowych” slotów dla AG), a opłata rejestracyjna została dla nich obniżona o 25%! Jeśli chcesz skorzystać z tej zniżki, musisz, przed dokonaniem rejestracji, napisać do organizatora na adres colombo70.3@ironman.com lub info@proamserendib.com.

Za opiekę trenerską w trakcie Obozu, a także przygotowanie sportowe przed jego rozpoczęciem (jeśli chcesz z niego skorzystać), odpowiadać będzie Hubert Król (trenertriathlonu.pl), trener z wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami (zarówno w czasie swojej kariery sportowej, jak i w odniesieniu do prowadzonych przez siebie zawodników).

W tygodniu poprzedzającym start w IronMan 70.3 Colombo, uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych bądź grupowych treningów; do naszej dyspozycji będzie sportowy basen (w wyznaczonych godzinach), a także możliwość wspólnego treningu (np. rowerowego) z lokalną grupą triathlonową Triathlon Club Colombo.

ZAKWATEROWANIE:

W czasie pobytu w Colombo (a więc do poniedziałku, 25 lutego, oraz podczas ostatniego noclegu – w nocy z 2 na 3 marca) uczestnicy wyjazdu przebywać będą w wyjątkowym (nie tylko jak na warunki lankijskie) butikowym hotelu Colombo Court Hotel&Spa. Jest to obiekt o standardzie pomiędzy **** a *****, bardzo wygodny, z doskonałą kuchnią, basenem oraz własnym SPA. Link do strony hotelu: colombocourthotel.com.

W drugim tygodniu pobytu, podczas wycieczki objazdowej po Sri Lance, rowery oraz inne niepotrzebne na co dzień rzeczy pozostawimy w hotelu, zaś noclegi zostaną dla nas zarezerwowane w różnych obiektach na trasie przejazdu:

 

PARTNER LOTNICZY:

Born to Fly | Partnerzy Appetiteforsports.comAby zakupić bilety lotnicze na ten wyjazd (albo jakikolwiek inny, który planujecie w najbliższym czasie), zapraszamy do skorzystania z pomocy współpracującego z nami biura – agenta lotniczego Born to Fly. Jest to firma specjalizująca się w kompleksowej organizacji przelotów (w szczególności w egzotyczne lub po prostu odległe) miejsca: pomaga w zakupie najlepszego biletu lotniczego, zdobyciu wizy czy wyborze ubezpieczenia, a także dba o to, aby cała podróż przebiegła jak najbardziej sprawnie i bez problemów. A jeśli takie się pojawią, rozwiązują je od ręki, bez dostarczania Ci dodatkowego stresu.

IronMan Colombo 70.3 to:

 • najlepiej oceniane zawody serii IronMan w całej Azji w 2018 roku
 • płaska i bardzo szybka trasa – idealna do bicia życiówek, debiutu oraz po prostu dobrej zabawy
 • 30 slotów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Świata 2019 IronMan 70.3 w Nicei (i większa niż w Europie szansa na ich zdobycie)
 • ponadto, tylko dla kobiet, 25 dodatkowych slotów kwalifikacyjnych
 • pływanie w ciepłej (24-27 st.) i spokojnej wodzie
 • fantastyczny doping i przyjazna atmosfera

Sri Lanka:

 • Perła Oceanu Indyjskiego – zdecydowanie za mało znana, a jakże godna polecenia destynacja turystyczna
 • niepowtarzalna kuchnia, z unikalnymi smakami i aromatami, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej w Azji
 • do dyspozycji masz zarówno eleganckie restauracje, jak i wszechobecny street food, gdzie spróbujesz prawdziwych lokalnych przysmaków (w tym np. kotthu – danie jeszcze stosunkowo mało znane, ale powoli przebijające się do światowej świadomości kulinarnej – tak, jak niegdyś sushi czy ramen)
 • niezapomniane widoki – od rozciągających się po horyzont wzgórz porośniętych uprawami cejlońskiej herbaty, poprzez zapierające dech w piersiach wodospady i kilkusetmetrowe urwiska, aż po rajskie plaże z lazurową wodą i pięknymi rafami koralowymi
 • tropikalna przyroda, z licznymi gatunkami niespotykanych nigdzie indziej zwierząt i roślin

PARADISE CHALLENGE:

FORMULARZ REZERWACJI WYJAZDU

Jeśli jesteś zainteresowany(a) skorzystaniem z oferty naszego obozu treningowego w Calpe, prosimy o wypełnienie poniższego formularza wstępnej rezerwacji. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, aby ustalić wszystkie szczegóły oraz przygotować dla Ciebie umowę

Jak wygląda proces rezerwacji i zakupu obozu?

KROK 1: wypełniasz i przesyłasz do nas internetowy formularz wstępnej rezerwacji (poniżej)

KROK 2: kontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie, aby doprecyzować szczegóły i wyjaśnić ewentualne wątpliwości

KROK 3: przesyłamy Ci (e-mailem) przygotowaną dla Ciebie umowę wraz ze wszystkimi załącznikami, a także bezpośredni kontakt do Born To Fly (współpracującej z nami firmy zajmującej się kompleksową organizacją przelotów do odległych destynacji) i osoby zajmującej się obsługą uczestników naszego wyjazdu, która wyszuka i dokona dla Ciebie rezerwacji optymalnego lotu do Colombo

KROK 4: umowy nie musisz podpisywać i wysyłać! masz teraz 7 dni (podczas których Twoje miejsce na naszym wyjeździe pozostaje zarezerwowane) na wpłacenie określonej w umowie zaliczki (30%), co jest równoznaczne z akceptacją przez Ciebie postanowień umowy i jej wejściem w życie

KROK 5: w ciągu tych 7 dni możesz spokojnie dokonać rezerwacji przelotu (poprzez Born To Fly lub samodzielnie, jak wolisz), aby mieć pewność, iż nie zabraknie dla Ciebie miejsca w samolocie, a także opłacić start na stronie IronMan 70.3 Colombo (jeśli jesteś kobietą, pamiętaj, że na ten start masz 25% zniżki!)

KROK 6: w terminie określonym w umowie wpłacasz pozostałą część ceny

KROK 7: wyjazd na Sri Lankę! 🙂

Przy rezerwacji konieczna jest wpłata 30% zaliczki – reszta najpóźniej do 15 stycznia 2019 r.

  Proszę wybrać rodzaj zakwaterowania ?, jakie preferujesz podczas wyjazdu *:

  Proszę wybrać rodzaj łóżka:

  __________

  Informacje niezbędne do zawarcia umowy wyjazdu oraz ubezpieczenia:

  Twoje imię i nazwisko *:

  Twój adres e-mail *:

  Numer telefonu do kontaktu *:

  Data urodzenia (rrrr-mm-dd)  *:

  Adres zamieszkania * (ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość):

  Numer i seria dowodu osobistego / paszportu *:

  data ważności  (rrrr-mm-dd)  *:
  rodzaj dokumentu *:

  Rozmiar koszulki:

  __________

  Proszę podać imię i nazwisko osoby towarzyszącej:

  __________

  Dodatkowe uwagi, pytania itp..:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów moich danych osobowych Klienta oraz danych innych uczestników zgłoszonych w powyższym formularzu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity – Dz. U. tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.), w celach związanych z realizacją Umowy oraz w celach marketingu własnych produktów i usług, a także na przekazanie przez Organizatora tych danych osobowych, w zakresie koniecznym dla realizacji Umowy, podmiotom współpracującym z Organizatorem przy realizacji Umowy w zakresie, w jakim wynika to z ich udziału w jej realizacji. Oświadczam, iż zostałe(a)m poinformowany(a) o osobie i danych kontaktowych administratora danych osobowych, celach zbierania tych danych, prawie dostępu do ich treści oraz możliwości ich poprawiania, jak również o fakcie, iż przekazanie Organizatorom ww. danych osobowych jest dobrowolne. [ZGODA KONIECZNA DO REALIZACJI UMOWY]

  Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Organizatorów informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) w imieniu własnym oraz innych uczestników zgłoszonych w powyższym formularzu.

  wschód słońca na Adam’s Peak

  tuk-tuki – lankijskie taksówki

  Colombo, Galle Face Green

  widok ze szczytu Adam’s Peak

  widok ze szczytu Adam’s Peak

  Colombo Court Hotel&Spa

  zdjęcia: www.atlasandboots.com

  appetiteforsports.com

  Adventure Club | Partner Wykonawczy obozów sportowych Appetiteforsports.com

  Partnerem wykonawczym w zakresie organizacji Obozów Triathlonowych jest Biuro Podróży Adventure Club z siedzibą w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 16, (nr REGON 630577370), wpisane do rejestru organizatorów turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod numerem 694, a także posiadające obowiązkową umowę gwarancji ubezpieczeniowej zawartą z AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, z siedzibą w Warszawie.